Naujienlaiškis Klausk psichologo
EN RU
EN RU
Tinklaraštis
Kilo klausimų? Skambinkite! 8 700 800 09
Luke Michael / Unsplash.com nuotr.

Man 59 metai, iki pensijos dar 4 metai, o dabartiniame darbe jaučiu atvirą spaudimą, kad pati savo noru palikčiau šią darbo vietą. Kadangi tai yra valstybės tarnautojo pareigos, nėra paprasta atsikratyti nepageidaujamų žmonių – taigi einama prie šantažo, kiekviename žingsnyje įrodinėjama kad štai buvo neteisingai atlikti skirti pavedimai, nors prieš tai viskas buvo suderinta ir aptarta žodžiu, bet žodžių pasiaiškinimui neprisiūsi. Patarkite, kaip reikėtų elgtis tokiu atveju, ir kaip išsaugoti savo metams priderantį orumą?

Atsako verslo psichologė Inga Vaidelauskienė

Pakomentuoti vienareikšmiškai šią situaciją būtų labai sudėtinga, nepabendravus asmeniškai su Jumis ir Jūsų kolegomis.

Išties, kartais tenka stebėti blogėjantį psichologinį klimatą organizacijose, kuomet pačių žmonių tam tikras elgesys sukelia įtampą ir tarpusavio nepasitikėjimą. Gali būti, jog turėdami išankstinį nusistatymą, jog kiti nori mums pakenkti, patys skleidžiame nepasitikėjimą aplinkiniais ir tokios pat reakcijos sulaukiame savo atžvilgiu. Gaunasi užburtas ratas, nes į nepasitikėjimą, atsakoma tuo pačiu ir įtampa tik didėja. Emocijos taip pat yra užkrečiamos. Visos dienos mūsų nuotaika ir savijauta labai dažnai priklauso nuo to, su kokia emocija mes patys pradedame dieną, t. y. ką spinduliuojame iš savęs į aplinką.

Žinoma, gali būti, jog nepriklausomai nuo mūsų požiūrio į kolegas, visgi yra kažkokių negarbingų planų ir ketinimų Jūsų atžvilgiu. Tačiau tokiu atveju, nereikia priimti kito žmogaus elgesio, jo žodžių asmeniškai. Kito asmens netinkamas elgesys yra jo paties problema, jo moralės ir sąžinės reikalas. Vargu, ar leidžiantis į tarpusavio diskusijas apie tai, mums pavyktų pagerinti santykius ar tą žmogų pakeisti. Labiau tikėtina, jog tai tik dar labiau pagilintų konfliktinę situaciją.

Verčiau gerai dirbti savo darbą, tinkamai atlikti užduotis ir pačiai save priimti kaip vertingą žmogų ir gerą savo srities specialistę, kuri mėgsta savo darbą ir atlieka jį nuoširdžiai gerai. Tokia Jūsų pozicija tikrai neliks vadovų nepastebėta ir neįvertinta. Pasikliaukite savimi, tikėkite savimi ir priimkite sprendimą tokį, koks yra geriausias Jums pačiai. Labai svarbu žmogui suprasti, jog jis gyvena tokį gyvenimą, kokį pats pasirenka, o ne kokį jam primeta kiti. Tuomet net ir patys didžiausiausi nemalonumai bus priimami kaip to pasirinkimo dalis ir taps įveikiami.

CV

Inga Vaidelauskienė

„Esu baigusi psichologijos bakalauro studijas Vilniaus universitete (2009 m.) ir verslo psichologijos magistro  studijas Mykolo Romerio universitete (2012 m.).

Iš beveik 20 metų bendros darbo praktikos, virš 10 metų mano patirtis yra tiesiogiai susijusi su personalo vadyba, darbų ir procesų organizavimu, kontrole, atrankomis, klientų aptarnavimu, vidiniais ir išoriniais mokymais. Nuo 2009 m. konsultuoju organizacijas bei vedu praktinius seminarus. Konsultacijų metu identifikuoju edukacijos poreikį organizacijoje ir atitinkamai adaptuoju praktinę dalį tolesniam darbui. Tikiu, kad sprendimas visada yra. Todėl kiekvienu atveju ieškome atsakymų kartu, diskutuojame, pasitelkiame kūrybinį mąstymą, dalinamės savo emocijomis, žiniomis ir patirtimi.“

Domėjimosi sritys:
  • Emocinio intelekto įgūdžių lavinimas bei taikymas;
  • Efektyvus bendravimas ir komunikacija;
  • Komandų formavimas ir valdymas;
  • Efektyvus klientų aptarnavimas;
  • Streso valdymas.
Užsiimu: individualiomis konsultacijomis, vedu seminarus.
Tikslinės grupės: organizacijos, darbuotojai.
Kalbos: lietuvių, rusų, anglų.
Inga Vaidelauskienė

Verslo psichologijos magistrė, turinti daugiau nei 10 metų praktinio darbo patirtį personalo vadyboje. Specializuojasi ir domisi komandų formavimo ir valdymo, streso valdymo, emocinio intelekto įgūdžių lavinimo bei taikymo, efektyvaus klientų aptarnavimo, pokyčių valdymo, efektyvaus bendravimo ir komunikacijos sferomis.

* - privalomi laukeliai

Psychology and training centre is always looking for partners around the world. We provide: trainings, psychological counseling, crisis management and other business consulting services. If your are looking for partner in training and consulting services –  please, do contact us!

Psichologijos ir mokymų centras, UAB
Company code: 303369354
Address: Kauno g. 30-201,
LT-03202, Vilnius

phone: 8 700 800 09
e-mail: info@pimc.lt

Центр психологии и учения всегда ищет партнеров по всему миру. Мы предлагаем: учения, психологическое консультирование, антикризисное управление и другие консультационные услуги бизнеса. Если Вы ищете партнера в сфере  обучения и консультационных услуг – пожалуйста, свяжитесь с нами!

Psichologijos ir mokymų centras, UAB
Код компания: 303369354
Aдрес: Kauno g. 30-201,
LT-03202, Vilnius

телефон: 8 700 800 09
эл.почта: info@pimc.lt