Naujienlaiškis Klausk psichologo
EN RU
EN RU
Tinklaraštis
Kilo klausimų? Skambinkite! 8 700 800 09
Raincarnation40/ Pixabay.com nuotr.

Nežinau, kur kreiptis. Taigi kreipiuosi į jus. Jaučiuosi visiškai viena, neturinti kam išsipasakoti. Išsiskyriau su draugu, nebeturiu, atrodo, daugiau jokių jėgų, pradėjau bijoti savęs, savo jausmų ir pasitikėjimo žmonėmis… Ką man daryti, kaip pastatyti save ant kojų? Vis dėl to turiu vaiką…

Atsako klinikinis psichologas Dima Kuniskis

Jūsų laiškas parodo vidinį skausmą, kurį patiriate. Suprantu jūsų sunkią psichologinę būseną, kurią šiuo metu išgyvenate.

Sudėtinga patarti kažką konkretaus jūsų asmeniniu atveju, nes labai mažai žinau apie jus ir jūsų situaciją, o kiekvienas toks atvejis yra labai individualus. Todėl esu priverstas apsiriboti bendromis pastabomis ir patarimais.

Išsiskyrimas su artimu žmogumi – tai lūžis gyvenime, krizė. Gali atrodyti, kad viskas prarado prasmę, kad ateityje niekas nelaukia. Požiūris į gyvenimą susiaurėja, žmogus pastebi tik tai, kas susiję su jo išgyvenamu skausmu. Mintys teka tik viena kryptimi, sunku perkelti dėmesį ir pamatyti kitas gyvenimo puses bei galimybes. O norint įveikti šią krizę būtent tai ir yra labai svarbu. Jūsų atveju, tikėtina, netiesiogiai gali padėti jūsų vaikas, esantis šalia jūsų ir reikalaujantis jūsų dėmesio savo gyvenimo problemoms ir džiaugsmams.

Kartais reikia tiesiog turėti kantrybės sulaukti, kol išsiskyrimo skausmas savaime pasitrauks, ir gyvenimas parodys savo kitas puses. Nors tai būna labai sunku. Tačiau svarbu suvokti, kad krizė – tai praradimo situacija, kai žmogui atrodo, jog jis stovi priešais pasaulį tuščiomis rankomis beveik viską praradęs. Bet kaip tik dėl šios tuštumos galima priimti kažką naujo, atsiverti kitokiam gyvenimui, atskleisti savyje naujas galimybes.

Jūs esate visiškai teisi, paminėdama poreikį išsipasakoti. Tai labai svarbu jūsų padėtyje. Jeigu neturite patikimo žmogaus, galinčio išklausyti jus, yra galimybė kreiptis į psichologą, kuris ne tik išklausys, bet ir galės suteikti profesionalią pagalbą.

Linkiu jums stiprybės įveikiant gyvenimo sunkumus.

CV

Dima Kuniskis

„Esu baigęs psichologijos studijas Vilniaus universitete (1994 m.), 17 metų dirbau Vilniaus universiteto vaikų ligoninės onkohematologijos skyriuje. Taip pat dirbau psichologu pedagoginėse įstaigose. Organizavau ir vykdžiau jaunimo psichologinio švietimo projektus. Vedžiau psichologines grupes „Vaikų telefono linijos“ savanoriams. Buvau Humanistinės ir egzistencinės psichologijos instituto bei Vilniaus holistinės terapijos centro dėstytojas, organizavau ir vedžiau judesio psichoterapijos mokomąjį kursą. Daug metų buvau Lietuvos humanistinės psichologijos asociacijos valdybos narys. Turiu virš 20 metų darbo su grupėmis patirtį – nuo bendravimo psichologijos ir streso valdymo iki kūno psichoterapijos ir sportininkų psichologinio paruošimo. Taip pat esu sertifikuotas „Tai Či“ instruktorius ir taikau šį metodą bei principus darbe. Esu vedęs seminarus ir grupinius užsiėmimus Baltijos, Skandinavijos ir NSV šalyse. Esu sukūręs į kūną orientuotos psichoterapijos autorinę programą „Dialogas su kūnu“, taip pat paruošęs darbo su sapnais programą. Pagal savo parengtas metodikas pravedžiau daugiau nei 100 seminarų.

Šiuo metu užsiimu privačia praktika. Specializuojuosi ir domiuosi tarpasmeninių santykių problemomis, emocijų ir streso valdymu, krizinių situacijų sprendimais, kūno psichoterapija, sapnais, konsultuoju onkologinius ligonius ir jų artimuosius.“

Domėjimosi sritys:
 • Tarpasmeninių santykių problemos;
 • Onkologiniai ligoniai ir jų artimieji;
 • Emocijų ir streso valdymas;
 • Kūno psichoterapija;
 • Sapnai.
Užsiimu: individualiomis konsultacijomis, grupiniais užsiėmimais, vedu seminarus.
Tikslinės grupės: suaugusieji.
Kalbos: lietuvių, rusų.
Dima Kuniskis

Klinikinis psichologas, turintis daugiau nei 20 metų psichologo darbo patirtį, vedantis grupinius užsiėmimus, individualias konsultacijas bei viešus seminarus. Yra sertifikuotas „Tai Či“ instruktorius. Specializuojasi ir domisi tarpasmeninių santykių problemomis, emocijų ir streso valdymu, kūno psichoterapija, sapnais, konsultuoja onkologinius ligonius ir jų artimuosius.

2 komentarai:

LILI

Labas vakaras mane paliko mano mylimas draugas ..labai sunku isgyventi issikiryma prasau patarimu kaip gyventi toliau..

  Labas vakaras,

  Sprendžiant iš Jūsų trumpo, kupino susijaudinimo ir skausmo laiško, išsiskyrimas su artimu, mylimu žmogumi stipriai sujaukė Jūsų gyvenimą. Susidarė tuštuma, kurios šiuo metu niekas negali užpildyti. Gali būti atsirado jausmas, kad viskas pasidarė beprasmiška. Apima tai liūdesys, tai pyktis, tai nerimas dėl neaiškios ateities. Šie išgyvenimai yra natūralūs tokioje situacijoje, bet suprantu, kad Jums dėl to nėra lengviau.

  Taigi, ką galima daryti? Reikia suprasti, kad „išjungti“ šito skausmo artimiausiu metu nepavyks – tam reikia laiko. Šis Jūsų gyvenimo įvykis liks su Jumis. Jį reikia išgyventi, „neužspausti“ savyje – ir laikui bėgant jis praras savo išskirtinį skausmingumą. Naudinga dalintis savo jausmais su patikimu žmogumi, kuris mokės Jus išklausyti. Po kiek laiko bus lengviau pamatyti, kad tai, kas įvyko, yra Jūsų biografijos dalis. Tik dalis, bet neapima viso Jūsų gyvenimo, užstodama visa kita, kas yra vertingo aplink Jus. Kad šis procesas vyktų sparčiau, paieškokite, ką dar svarbaus, įdomaus turite gyvenime. Suraskite kokį nors tikslą, kurio Jums svarbu būtų siekti. Skirkite tam kiek galite daugiau dėmesio, laiko ir jėgų. Gali būti, Jums bus sunku prisiversti užsiimti tuo. Aš nesiūlau Jums pamiršti viso to, kas buvo, tačiau išlaikydama prisiminimus pasistenkite neužstrigti praeityje – tai būtų aklavietė. Jūsų gyvenimas daro posūkį, ir tęsiasi toliau.

  Jeigu Jums vis dėl to nepavyksta susitvarkyti su praradimo skausmu, Jūs galite kreiptis pagalbos į psichologą.

* - privalomi laukeliai

Psychology and training centre is always looking for partners around the world. We provide: trainings, psychological counseling, crisis management and other business consulting services. If your are looking for partner in training and consulting services –  please, do contact us!

Psichologijos ir mokymų centras, UAB
Company code: 303369354
Address: Kauno g. 30-201,
LT-03202, Vilnius

phone: 8 700 800 09
e-mail: info@pimc.lt

Центр психологии и учения всегда ищет партнеров по всему миру. Мы предлагаем: учения, психологическое консультирование, антикризисное управление и другие консультационные услуги бизнеса. Если Вы ищете партнера в сфере  обучения и консультационных услуг – пожалуйста, свяжитесь с нами!

Psichologijos ir mokymų centras, UAB
Код компания: 303369354
Aдрес: Kauno g. 30-201,
LT-03202, Vilnius

телефон: 8 700 800 09
эл.почта: info@pimc.lt